Rajtunk múlik-e, hogy mi történik velünk a halál után? Vajon létezik-e reinkarnáció? Van-e halál utáni élet? És mi a helyzet a karmával?
Douglas Groothuis, Ph.D. írása
Az embereket mindig foglalkoztatta, hogy mi van a síron túl – ha egyáltalán van valami. A halál vajon a létezés vége, belépés az örökkévalóságba, vagy csak egy szünet két földi élet között? Vannak, akik azt tanítják, hogy a lélek sok különböző testben reinkarnálódik. Pl. Amerikában a népesség kb. 25%-a hisz ebben. Miért vonz annyi embert a reinkarnáció?
Reinkarnáció és karma
A reinkarnáció sokaknak reményt ad. Ha ebben az életben nem teljesítünk jól, van esélyünk a következőben javítani. Ezzel azonban két gond van. Egyrészt a reinkarnáció hívei között is elsöprő többségben vannak azok, akik nem emlékeznek az előző életükre. De hogyan tanuljunk akkor a múltbeli hibáinkból, ha nem is emlékszünk rájuk? Úgy tűnik, hogy újra és újra ugyanabba a hibába esünk. Az emberi történelem erkölcsi ívét tekintve, van-e egyáltalán bármi okunk azt remélni, hogy jobbak leszünk egy későbbi életünk során?
Másrészt, ha igaz, hogy a reinkarnáció segítségével egyre közelebb kerülünk az erkölcsi tökéletességhez, akkor már sok olyan embernek kellene lennie körülöttünk, akik „már majdnem odaértek”, akik már majdnem tökéletesek. Te hány ilyen embert ismersz?
A reinkarnáció elvileg gondoskodik arról is, hogy ne essen csorba az igazságosságon. Ugyanis karma törvénye szerint – ami az univerzum egy hajlíthatatlan és személytelen törvénye – minden életünkben azt kapjuk, amit megérdemlünk. A jó és rossz tetteink jó és rossz következményekkel járnak a következő életeink során. A karma gondoskodik róla, hogy ne létezzen igazságtalan szenvedés, hiszen senki sem ártatlan. A szenvedés mindig helyénvaló a rossz karma alapján. A lábak nélkül született csecsemő ezt érdemelte, akárcsak az a nő, akit megerőszakoltak. A karmánkat magunkkal visszük mindegyik élünkbe. Nincs kegyelem, irgalom, vagy megbocsátás.
Ez azonban nem csupán rossz hír azoknak, akiket így is megterhel a rossz lelkiismeret, de ráadásul szemben áll általános erkölcsi ösztönünkkel is, miszerint a szenvedő sajnálatot érdemel, és segítenünk kell enyhíteni a fájdalmát.
A reinkarnáció korlátai
Reálisan meggondolva, mennyire tud a reinkarnáció reményt és igazságosságot nyújtani ennek a problémás világnak? És mennyi vigaszt nyújt a halál elkerülhetetlen problémájára?
A karma törvénye kegyetlen. Ha szenvedsz, azért mindig te vagy a hibás, és nem érdemelsz sajnálatot. Jézus Krisztus üzenete viszont más. Jézus nem tagadta, hogy létezik igazságtalan szenvedés. Mégis megbocsátást kínál azoknak, akik okozták, és vigaszt azoknak, akik átélték.
forrás: everystudent.hu
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése