Penész elleni ecetes házi szer: így keverd ki, hogy hatékony legyen!
A penész gyakori vendég lehet a falakon, csempéken. Így szabadulj meg tőle
A legtisztább otthonokban is könnyen felütheti a fejét a penész, különösen, ha a lakás páratartalma megnő, sőt, kevesen tudják, hogy a nem megfelelő hőszigetelés következtében is megtelepedhet a penészgomba.
Mindez azért veszélyes, mert a penész különböző légúti megbetegedésekhez és allergiához vezethet, ezért fontos, hogy tegyél ellene. Ajánlunk egy remek házi penészölőt!
Egyre több lakótelepen élő szembesül vele, hogy az újonnan szigetelt épületben a fal vizesedni kezd, és megjelenik rajta a penészgomba. Tulajdonképpen arról van szó, hogy annyira masszív a szigetelőanyag, hogy semmi levegőt nem enged át, így a pára a falon csapódik le, ami penészedéshez vezet, amit a szellőztetés hiánya csak tetéz.
A lakásban rengeteg pára termelődhet a teregetésnek, felmosásnak, mosogatásnak, zuhanyzásnak köszönhetően. Ez nyáron kevésbé okoz problémát a szellőztetésnek hála, viszont a rosszul szellőző helyiségek - például egy fürdőszoba, ahol nincs ablak - ilyenkor is problémásak lehetnek.
A szakemberek javaslata szerint a külső szigetelést néhány helyen meg kell fúrni, hogy az légáteresztő képességgel bírjon, de legalább ennyire fontos az is, hogy naponta legalább két-három alkalommal tíz-tíz percet szellőztess.
Penészölő szer házilag
Bár az utólagos kezelés is hatékony, a legjobb az lenne, ha a megelőzésre is nagy hangsúlyt helyeznél. A szellőztetés mellett a lakás páratartalmát is csökkenteni kell, az a jó, ha 30-50% között tartod az értéket - ennek méréséhez érdemes egy páramérőt beszerezni. Ha viszont már megjelentek a zöldes foltok a lakásban, akkor próbáld ki a következő házi szert!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése